Yatırım için Litecoin Tercih Edilir mi?

Yatırımcıların Litecoin’de araması gerekenler

Litecoin bir süredir arka planda. Piyasadaki en eski kripto paralardan biri olmasına rağmen LTC, Bitcoin ve Ethereum’un gölgesinde kaldı. Ancak, kripto para piyasasının olumlu havasından yararlanan LTC, yükseliş rallisinde girdi ve grafiklerde yükselmeyi başardı. Aslında, LTC 180 dolar seviyesini kırmayı başardı. Şimdi soru şu: “LTC güçlü bir yatırım mı?

Litecoin’in için Olası Yükseliş Senaryosu

Günlük grafikte, 186 Dolardan işlem gören Litecoin, bir ayda %75’lik bir artış kaydetti. Daha da önemlisi, yatırım açısından bakıldığında, LTC çekici bir seçim gibi görünüyor. Piyasanın olumlu havasını takiben 200 Dolar seviyesini tekrar görmesi öngörülen LTC için kırılma noktasındayız.

Litecoin’s Coin Days Destroyed | Source: Glassnode – AMBCrypto

LTC ileriye doğru istikrarlı kalacak mı?
MVRV oranı pozitif olarak 1’in üzerinde. Bu pozisyon korunduğu sürece yatırımcılar emin ellerde. Ve Litecoin’in Bitcoin ile korelasyonu 0.97’ye ulaştığında, “Gümüşten Bitcoin Altınına” etiketi haklı görülebilir.

Son olarak, arzın büyük bir bölümünü temsil ettikleri için kurumsal davranışa bakmak da önemlidir. Grayscale Litecoin güveni (LTCN) 20 Ağustos’ta %8 arttı ve aynı yükseliş ertesi gün de %7,8 arttı. Bu, Litecoin’in bu açıdan da iyi performans gösterdiğinin bir işaretidir.

Genel olarak, yatırımcılar LTC’yi şu anda iyi bir yatırım fırsatı olarak görebilir.

Litecoin’s Reserve Risk | Source: Glassnode – AMBCrypto

Bunları da sevebilirsiniz