XRP, %30 Fiyat Hareketliliğinin Eşiğinde

XRP, fiyat hareketi için %30’dan fazla artış bekleniyor.

Ripple’ın XRP tokeni, gidişatı için konsolidasyon dönemine girdi.
Sadece 4 saatlik bir mum çubuğu 1,26 doların üzerinde veya 1,18 doların altında kapanış trendinin yönünü belirleyecektir.
Belirsizliğe rağmen, parabolik durma ve geri dönüş noktaları yükselişe geçerek bir kırılmanın devam ettiğini gösteriyor.

Kripto para piyasası yeşil mum yakmaya devam ederken ve hatta bazı kripto para birimleri tüm zamanlarının en yüksek seviyesini görürken XRP geçtiğimiz iki hafta boyunca durgun kaldı. Fakat teknik ve zincir veriler XRP için yükseliş trendinin yakın zamanda gerçekleşmeye başlayacağı öngörülüyor.

Ripple’ın XRP Token’i büyük yükseliş için sinyaller veriyor.

Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi olan XRP, geçtiğimiz iki hafta boyunca durgunluk dönemi yaşarken piyasaya hareketlerine durgun kaldı.

XRP üçgenin zirvesine yaklaştıkça, yükseliş trendinin geri dönmek üzere olduğuna işaret ediyor. %30.74’lük bir fiyat hareketi, muhtemelen 1,26 doların üzerinde veya 1,18 doların altında 4 saatlik bir mum çubuğunu takip edecektir.

Bu hedef, simetrik üçgenin y ekseninin yüksekliği ölçülerek ve kırılma noktasına eklenerek belirlenir.

Simetrik üçgenin sunduğu belirsiz görünüme rağmen, parabolik dur ve geri veya “SAR” pozitif tarafa doğru eğiliyor gibi görünüyor. Trendi takip eden bu gösterge, hafta sonu görülen düşüşün 4 saatlik grafikte XRP fiyatının altına düştükten sonra tükendiğini tahmin ediyor.

Tarihsel olarak, durdurma ve geri alma sistemi, XRP için rotayı belirlemede oldukça etkili olmuştur. Parabolik SAR, 4 saatlik grafikte düşüşten yükselişe son iki kez döndüğünde, XRP’nin fiyatı %32.43 ve %14.72 düştü.

Benzer fiyat hareketi, parabolik durma ve geri dönüş noktalarının yükselişe geçmesiyle gerçekleşebilir. XRP’yi üçgenin üst trend çizgisinin 1,26 doların ötesine iten satın alma baskısındaki bir artış, %30,74’lük bir artışla 1,65 dolara doğru bir kırılmaya yol açabilir.

Yine de, altında herhangi bir düşüş iyimser görünümün geçersiz kılınması olarak hizmet edebileceğinden, trader’lar 1,18$ destek seviyesine çok dikkat etmelidir.

Bunları da sevebilirsiniz