XRP 2 Dolar olur mu?

Polkadot, Cardano ve Ethereum gibi benzerleriyle karşılaştırıldığında, XRP’nin faydası her zaman bir tık geri planda kaldı. Bununla birlikte, token, haftalık %56.4 artışı sayesinde geç bir çekiş kazandı.

XRP’nin çeşitli kullanım durumları
Şu an itibariyle XRP birçok şirket tarafından çeşitli amaçlarla kullanılıyor. Ripple bunu sınır ötesi havaleler için, Coil mikro ödemeler için, sermaye aramaları için Blockchain Capital, eğlenceden para kazanmak için SB Projeleri ve Twitter ve Reddit gibi platformlarda ipuçları için XRP Tip Boot için kullanıyor.

Ek olarak, bankalar ve diğer finansal kurumlar, RippleNet’in ODL’leri aracılığıyla XRP’yi kullanır. San Francisco merkezli blockchain şirketi aslında son zamanlarda yeni ortaklarla bağlantı kuruyor. Ayrıca, SEC aleyhine devam eden dava daha düzenleyici netlikle sonuçlandığında, ortaklıkların sayısı nihayetinde artacaktır. Geriye dönüp bakıldığında, aynı şey XRP’nin değerlemesini garanti etme potansiyeline sahiptir.

İlginç bir şekilde, Ripple ağı aynı zamanda stablecoin’lerin ve CBDC’lerin piyasaya sürülmesini ve sürdürülmesini de destekliyor. XRP’nin yukarıda belirtilen kullanım durumları biraz daha az biliniyor.

Genel olarak, herhangi bir varlığın fiyatı, iki temel faktörün sonucudur – fayda değeri ve spekülatif değeri. Fayda yönü söz konusu olduğunda, XRP oldukça başarılı oldu, peki ya spekülatif değeri?

Metrikler ne diyor

XRP’nin ortalama madeni para yaşı, yazı yazılırken ATH seviyesinde (1001 gün) duruyordu. Bu metrik, tüm XRP tokenlerinin mevcut adreslerinde kaldığı ortalama gün sayısını gösterir. Ağustos ayının başında hafif bir sapmaya tanık oldu, ancak mevcut yükseliş trendi ile aynı şeyi başardı. Ortalama yaştaki artış, HODLer’ların çoğunun bu aşamada XRP biriktirdiği gerçeğine işaret ediyor.

Madeni paranın durgunluğu da benzer bir eğilim sergiledi. Aslına bakılırsa, Duran Dolaşım, belirli bir günde işlem gören ve oldukça uzun bir süre boyunca hareket ettirilmeyen benzersiz jetonların sayısını gösterir. Şimdi, aşağıda ekli çizelgeye göre, 180 günlük hareketsiz dolaşım Temmuz sonunda büyük bir artışa tanık oldu ve tokenin fiyatı paralel olarak sıkışmayı hissetti. Ancak aynı durum Ağustos ayının başından beri alt tarafta kaldı. Bu, genel olarak, birikim anlatısını yeniden desteklemektedir.

Source: Santiment

XRP’nin stok akış oranı, ancak Haziran ayından bu yana aşağı yönlü kaldı. S2F modeli, toplam arza göre her yıl piyasaya ne kadar arzın girdiğini deşifre etmeye yardımcı olur. Dolayısıyla, oran ne kadar yüksekse, piyasaya giren arz o kadar azdır. Ancak bu göstergenin mevcut durumuna bakıldığında XRP’nin uzun vadede değerini korumasının oldukça zor olacağı söylenebilir.

Source: Santiment

Son fiyat artışıyla ilgili XRP’nin buradan 2 dolarlık karşılaştırmaya giden yolunun o kadar kolay olmayacağı belirtilmelidir. Tokenin, değerlemesi gerçekten şişmeden önce kırılması gereken bir dizi direnç seviyesi (1.4$, 1.65$, 1.82$) var. XRP, yazı yazılırken özellikle 1,25 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak: https://ambcrypto.com/

Bunları da sevebilirsiniz