William Hinman, Ripple’a XRP’nin Bir Menkul Kıymet Olduğunu Söyledi ve Şirketi Satışları Durdurmaya Çağırdı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kurumsal finans bölümünün eski direktörü William Hinman, Ripple’a kripto para birimini kayıt dışı bir menkul kıymet olarak gördüğü için XRP satmayı bırakması gerektiğini söyledi.

Eski SEC yetkilisi, ifade vermesi sırasında San Francisco merkezli şirketi kurallara uymak için satışlara son vermesi gerektiği konusunda uyardığını iddia etti:

Açıkçası, en net hatırladığım şey, muhtemelen XRP’nin benden önce benim pozisyonumda olan bir kişi ve icra avukatıyla birlikte geldiği zamandır. Menkul kıymetler yasalarına uygun hale getirmek için yaptığımız şeyi yeniden yapılandırmanın bir yolu olup olmadığıyla ilgileniyorlardı ve onlara söylediğim ilk şey, XRP’yi herhangi bir kısıtlama olmaksızın sunmaya devam ettiğinizdi. Uyum sağlamak istiyorsanız, bunu yapmayı bırakmalısınız.

SEC, Ripple’ın şirketin adil uyarı savunmasının merkezinde yer alan “sözde piyasa karışıklığı”na dair kanıt bulamadığını iddia ediyor.

Hinman’ın, bir kısmı artık kamuya açık hale gelen hararetli tartışmalı ifadesi, mahkemenin davaya büyük kamu ilgisi nedeniyle izin vermek için alışılmışın dışında bir karar vermesinin ardından 27 Temmuz’da gerçekleşti.

Sulh Hakimi Sarah Netburn’e yakın tarihli bir mektupta; SEC, yargıçtan, yardım ve yataklık iddialarıyla ilgili olmadığını iddia ederek, düzenleyicinin ayrıcalıklı dahili ve kurumlar arası iletişimlerine erişimi reddetmesini istiyor.

Kaynak: https://u.today/

Bunları da sevebilirsiniz