VISA NFT Piyasasına Giriyor!

Visa, NFT’ye Giriyor: 160.000$’a CryptoPunk satın aldı

ABD çok uluslu finansal hizmetler devi Visa, CryptoPunk’un dijital sanatını satın alarak NFT çılgınlığına katıldı.

Visa, 23 Ağustos’ta bir CryptoPunk karşılığı olmayan token için yaklaşık 50 ETH harcadığını duyurdu. Böylece, ABD devi kripto para birimi endüstrisine desteğini göstermeye devam ediyor.

Küresel ödeme teknolojisi firması, CryptoPunk #7610’u satın aldığını twitter üzerinden duyurdu.

Visa ilgili işlemi 18 Ağustos’ta tamamladı. Bunun için 49.5 ETH ödeyen Visa ilk NFT’si için yaklaşık 160.000 Dolar ödedi.

Böylece CryptoPunk, firma tarafından depolanan diğer “tarihi ticaret eserlerine” katılacak. Ayrıca Visa, karşılıksız tokenlerin yararları, işlevleri ve gelecekteki stratejisi hakkında kapsamlı bir rapor yayınladı.

“NFT’lerin perakende, sosyal medya, eğlence ve ticaretin geleceğinde önemli bir rol oynayacağını düşünüyoruz.”

Şirket, müşterilerine NFT satın almaları, depolamaları ve kullanımları için gerekli altyapıyı sağlayarak yardımcı olacak.
Daha önce Visa, Binance, Circle, Simplex ve diğerleri dahil olmak üzere dijital varlık sektöründen çok sayıda şirketle ortaklık kurmuştu. Müşterilerin kripto para birimleriyle ödeme yapmak için kullanabilecekleri kredi ve banka kartlarını hizmete sunmuştu.
Bu yılın başlarında Visa CEO’su, şirketin milyonlarca insan tarafından kullanılan ödeme ağına doğrudan dijital varlık işlemlerini ekleyebileceğini ima etti.
NFT’ler ise son bir yılda sektörün en popüler birimi arasında yer aldı. Sayısız alandan ünlüler, işletmeler ve markalar, hayran katılımını artırmak için kişisel dijital sanat koleksiyonlarını piyasaya sürerek çılgınlığa ortak oldu.

Bunları da sevebilirsiniz