Visa Kripto Başkanı: Kripto Adresleri Posta Adresi Kadar Önemli Olabilir

Yakın zamanda Forbes dergisi ile yapılan röportajda, Visa Kripto Para Birimi Başkanı Cuy Sheffield; Visa’nın NFT satın alarak sektöre girdikten sonra kripto ve NFT’lerin geleceği hakkında konuştu. “Bu sadece başlangıç.” olarak nitelendirdiği satın alımın ardından NFT’lerin sosyal medya, eğlence ve ticaretinin geleceği hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

NFT ile etkileşim teknolojisini daha iyi anlamak için şirket, Anchorage bankasıyla ittifak halinde endüstrinin bir parçası olmaya karar verirken. Kriptonun başkanına göre, şirketin piyasayı daha iyi anlamasına ve müşterilerini yönlendirmesine yardımcı olacak.

Visa, dijital sanat endüstrisinin geleceğine girmeyi dört gözle bekliyor ve daha fazla NFT satın almayı planlıyor:

Kripto adresinizin posta adresiniz kadar önemli hale geldiği bir gelecek olabileceğini düşünüyoruz. Visa’nın daha önce ticaretteki değişimlerle burada olduğu gibi, gelecekte bu yeni ticaret değişimini yönlendirmeye yardımcı olmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz.

Anlaşma, kullanıcıların üçüncü bir taraf olmadan blok zincirindeki NFT’ler gibi çeşitli varlıkları takas etmelerini sağlayan Ethereum akıllı sözleşme teknolojisinin yardımıyla gerçekleştirildi. Anlaşmanın detayları CryptoPunks blok zincirinde ve NFT’nin kişisel sayfasında mevcuttur.

Satın alınan NFT, yalnızca Visa’nın özel anahtarı aracılığıyla erişilebilen dijital bir kasada saklanmıştır.

Sheffield ayrıca şirketin tüccarlara, sanatçılara ve geliştiricilere NFT ticareti ile etkileşime başlamalarına yardımcı olmayı dört gözle beklediğini söylüyor.

Bunları da sevebilirsiniz