United Whole Mortgage, Bitcoin Ödemelerini Kabul Ediyor

ABD’nin önde gelen ipotek kredi kuruluşu United Whole Mortgages, bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etme planını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta, United Whole Mortgage (UWM), ödemeler için BTC kabul etme planını açıkladı. CEO Mat Ishbia, bu planların yıl sonuna kadar meyvelerini vermesi gerektiğini söyledi. Eğer öyleyse, bu UWM’yi ülke çapında böyle bir hizmet sunan ilk büyük ipotek kredisi kuruluşu yapacaktır.

Ishbia, şirketin ülkedeki herkesten önce ipotek ödemeleri için kripto seçenekleri sunmaktan heyecan duyduğunu söyledi.

CEO’ya göre, kripto ödemeleri bu çeyreğin sonlarında veya dördüncü çeyreğin başında başlamalı. İlk başta UVM, yalnızca bitcoin ödemelerini kabul etmeyi planlıyor ancak bu hizmeti gelecekte Ethereum’a ve potansiyel olarak diğer altcoinlere genişletebilir.

Ishbia, “Koşmadan önce yürüyeceğiz, ancak aynı zamanda kesinlikle teknoloji ve inovasyonda lideriz ve yaptığımız her şeyde her zaman en iyi ve lider olmaya çalışıyoruz.” Dedi.

Bitcoin ödeme seçenekleri genişliyor.

Yılın başlarında, bitcoin ödemeleri için bir belirsizlik anı vardı. Elon Musk, Tesla’nın BTC’yi ödeme olarak kabul edeceğini açıkladıktan kısa bir süre sonra şirket, değişikliğin nedeni olarak bitcoin madenciliğinin çevresel kaygılarını öne sürerek seçeneği durdurdu.

Çevresel kaygılar kripto alanında çok fazla ilgi uyandırsa da, Bitcoin’in potansiyeli incelemeye direniyor gibi görünüyor.

Geçen yıl boyunca, bir dizi büyük isim, kripto ödeme seçenekleri sunmaya devam etti.

Sadece bu ay iki büyük tüketici şirketi bitcoin’i kabul ettiklerini açıkladı. AMC Entertainment, sinema biletleri için bir bitcoin ödeme seçeneği planlıyor. popüler sandviç zinciri Quiznos ise yakında Denver, Colorado bölgesinde bitcoin alımlarına izin verecek.

Kripto para alanına ilgi artmaya devam ettikçe, trend kriptoyu içeren bir geleceğe doğru ilerliyor gibi görünüyor.

Bunları da sevebilirsiniz