Stock-to-Flow Modeli, Bitcoin Boğa Piyasasının İkinci Ayağının Yakında Olduğunu Önerdi

Popüler Stock-to-Flow Bitcoin fiyatlandırma modeli hala olumlu işaretler veriyor. Mevcut boğa piyasası için olası bir ikinci şans olabilir.

Çok tartışılan Bitcoin stok akış modelinin arkasındaki fikir olan PlanB’ye göre, boğa piyasası henüz bitmedi.

18 Ağustos’taki bir tweet’te analist, hedef beyaz çizgi ve zincir içi fiyatlandırma sinyallerinin hala bu döngünün ortasında olduğumuzu gösterdiğini gösteren modelin bir güncellemesini sundu.

Dördüncü döngü için hedef fiyat 100.000 doların oldukça üzerinde, ancak bu modele göre işler yolunda giderse, önümüzdeki üç yıl içinde herhangi bir zamanda bu fiyata ulaşabilir. Nasıl böyle bir sonuca vardığı sorulduğunda ‘PlanB’ şu yanıtı verdi:

Stock-to-Flow (S2F) modeli ilk olarak Mart 2019’da yayınlanan, arz üretimi ile mevcut stok arasındaki ilişkiyi ele alan ve esas olarak Bitcoin’in nadirlik yoluyla değerini hesaplayan bir sistem.

Model, şimdiye kadar Bitcoin’in ömrü boyunca çalıştı ve yaratıcısı, bu döngü sırasında fiyatların daha gidecek yolu olduğunu iddia ediyor:

“IMO yukarı çıkıyoruz, önce 100k, sonra 288k”

Bu ayın başlarında, ‘PlanB’, BTC Temmuz’u 41 bin doların üzerinde kapattığında modelin saat gibi çalıştığını söyledi.

Haziran ayı sonlarında model, BTC fiyatlarının Kasım ayına kadar 98 bin doları aşacağını tahmin ediyordu, bu da artık sadece 3 ay uzakta.

Bu destansı fiyat artışlarını tahmin etmede kullanılan metodolojiye karşı birkaç olumsuz görüş olmuştur. Tahmin edilen fiyatla karşılaştırıldığında gerçek fiyatı izleyen S2F çarpanı, aslında olması gerekenden -0,83’lük bir sapma olduğunu bildirdi.

Bitcoin Fiyat Görünümü

Bitcoin fiyatları son birkaç gündür düşüyor. CoinGecko’ya göre, basının yayınlandığı sırada, gün içinde %2,7 daha gerileyerek 45,180$’a çekildi.

Tradingview’in 45.800 dolarlık biraz daha yüksek bir fiyatı var ve bu, Bitcoin’in şu anda destek görevi gören 200 günlük çok önemli hareketli ortalamanın etrafında gezindiğini gösteriyor.

Daha fazla düşüş, varlığın şu anda 41 bin dolar civarında olan 50 günlük hareketli ortalamada bir sonraki büyük destek bölgesine daldığını görebilir.

Artan yönde, Bitcoin’in boğaların yeniden şarjlarını sürdürmesi için 48 bin doların hemen üzerindeki son zirvelerde direnci kırması gerekiyor.

Bunları da sevebilirsiniz