Solana’da Yeni ATH! 94$

Fiyat 90 Doları Kırdıkça Solana Yeni Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Solana (SOL), son 24 saatte etkileyici bir büyüme ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak yeni bir rekora imza attı.

Piyasa değerine göre 10. kripto para birimi olan SOLONA token 93 Dolardan işlem görüyor.

26 Ağustos tarihinde başlayan ani yükselişler ile SOL haftanın en düşük noktası 67.55 Dolardan kademeli olarak yükselmeye başladı. 75 Dolar barajını hızlı bir şekilde ivme kazanarak yukarı yönlü hareketine devam etti.
Peki biz Solona için ne demiştik: 70 Dolara Yakın Solana, Önümüzdeki Aylarda Yükselebilir Mi?

Sol için ağustos ayı oldukça verimli geçiyor? Peki bu yükselişin arkasında ne var? ETH Killer olarak adlandırılan Solana için göz atmanızı önerdiğimiz yazımız: Solana’ya giriş: Yenilikler, özellikler ve eleştiri. Bu yükseliş ile en değerli kripto para birimlerinin arasına girerek yerini sağlamlaştıran Solana Uniswap (UNI)’yi yerinden etti.

SOL diğer alanlarda genişliyor
Ağustos ayı sadece SOL için hareketli geçmedi. Bu hareketlilik tüm SOL ekosistemi için geçerli. İlk açık NFT pazarı, ağ yatırımları ve Solana Vakfı Delegasyon Programının lansmanı yapıldı.

27 Ağustos tarihinde ALL-ART Protokolü tarafından yayınlanan açık bir NFT pazarı olan SOLSEA tanıtımında şunlar söylendi:

“Açık bir NFT pazarına olan talep, Solana ekosisteminde basılan tüm NFT’ler için ikincil bir pazara ihtiyaç duyan topluluk üyeleri tarafından dile getirildi. Ortaya çıkan NFT içerik oluşturucu topluluklarının yalnızca açık bir pazarda gelişebileceklerine inanıyoruz.”

“SOLSEA’nın omurgası olan Solana blok zinciri, yeni lisanslama standartları, kabul edilebilir işlem maliyeti ve yüksek hız ile NFT meraklıları için yeni fırsatlar yaratıyor.”

Solana Ağının ademi merkeziyetçiliği ve güvenliğine kendini adamış, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Solana Vakfı, 28 Ağustos’ta Twitter üzerinden Delegasyon Programını açıklayan bir ileti dizisi yayımladı:

“#Solana gibi bir Proof of Stake ağında, hem ağdaki toplam yüksek kaliteli Doğrulayıcı sayısını hem de payın bu düğümler arasındaki dağılımını en üst düzeye çıkarmak önemlidir. Bu nedenle Solana Vakfı Delegasyon Programını oluşturduk.

“Delegasyon Programı, SOL’yi belirli performans ve ademi merkeziyetçilik kriterlerini karşılayan yeni ve mevcut doğrulayıcılara stratejik olarak devrederek #Solana ağının büyümesini ve güvenliğini destekliyor.”

Son geliştirmelerde sorunlarla karşılaşılsa da SOL yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz