Solana blok zinciri, saatlerce süren bir kesintinin ardından tekrar çevrimiçi oldu.

Solana blockchain doğrulayıcıları, işlem durduktan sonra ağı yeniden başlatıyor

SOL’un işlem blokları Salı günü durdurulmuştu Solana geliştiricileri ana ağın “400.000 TPS’ye ulaşan işlem yükü ile karşılaştığını” söyledi. Bu işlem yükü ağ üzerinde yoğunluğa neden olup kritik önceliklendirilmeler ile işlem kuyruğunda çatallanmalar neden oldu. Ağ paydaşları, topluluğun Discord kanalı üzerinden ağın yeniden başlatmayı yürütmek için harekete geçti.

Yeniden başlatma kararı, ağı stabilize etme çabalarının işe yaramaz olduğunu kanıtladıktan sonra alındı. Doğrulayıcılara ikinci bir yeniden başlatma yaması yayınlandı ve yeniden etkinleştirme Çarbamba gününün erken saatlerinde gerçekleşti.

Solana Vakfı, hizmetlerin kısa süre içinde başlatılmadığı, Solana doğrulayıcı topluluğu 1.6.25’e yükseltmesinin ardından Mainnet Beta’nın yeniden başlatılması başarıyla gerçekleşti. Dapp’ler, blok kaşifleri ve destekleyici sistemler, önümüzdeki birkaç saat içinde tam işlevselliği ile geri yüklenecektir.

CoinGecko’ya göre, ağın yerel tokeni olan SOL’nin fiyatı, Salı günkü kayıpların bir kısmını azalttı ve 146$’dan yaklaşık 160$’a yükseldi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir