Solana 120$’dan 3x Yapabilir mi?

Solana için boğa koşusu mu? Kısa vade fiyat hedefleri olarak bir çok analist SOL’un yükselişinin devam edeceğini belirtiyor. ETH Killer olarak anılan SOL, 27 Ağustos’ta açıkladığı Ignition ile 100$’lık seviyeyi hızlıca geçmişti. Psikolojik sınırın aşılması, NFT projeleri ve Ignition ile popülarite kazanan SOL için bulunduğu konumdan 3x yapabilme spekülasyonları piyasaya hakim.
Yakında gelecek Cardano (ADA) güncellemesi, ETH için işlem ücretlerinde ki aşırı fiyat insanları yeni projeler aramaya sevk ediyor.

Solana, Cenevre merkezli Solana Vakfı tarafından sürdürülen “yeni, yüksek performanslı ve permissionless blokchain uygulayan açık kaynaklı bir projedir.” Detaylar için: Solana Giriş

Analistlerin ve kripto fenomenlerinin 100$’ı psikolojik bir sınır olarak belirtmesinin ardından piyasa hareketi hızla yukarı doğru seyreden SOL için, (İlgili Haber: Solana 94$ Hızla Yükseliyor.) Carrdano’nun rakibi olarak bakılıyor. 12 Eylül’de Cardano’da Alonzo Hard Fork’u etkinleştirilecek ve yakın gelecekte Cardano’nun hızla ivme kazanacağına dair beklentiler var.

Peki Solana için Cardano yükselişi ne ifade ediyor?

Teknolojik devrimin sonucu olarak ortaya çıkan kripto takas sistemi ile farklı ekosistemlerin birbirleriyle olan etkileşimi yadsınamaz. Bu bağlamda ADA’nın piyasa hareketi, SOL için olumlu ivme anlamına geliyor. Ethereum Killer olarak ortaya çıkan SOL, alttan gelen yeni nesil kripto para Cardano (ADA) ile sene sonuna kadar piyasa dominasyonunu arttıracak gibi gözüküyorlar.

Kripto odaklı davranış analitiği, SOL’un NFT’lere verdiği destek, piyasanın SOL’un yükselişine ayak uydurması bu boğa koşusunun temelini oluştururken SOL 2021 yılı içinde %7700 değer kazanarak yıl içinde en parlak kripto paralardan biri haline geldi.

Son olarak SOL için 3x ihtimalleri yakın gelecek için ihtimal dahilinde. Eylül ortasına kadar SOL için 300$ seviyelerini hızlıca görebiliriz.

https://coinmarketcap.com/currencies/solana/ 31.08.2021 14:22 UTC +3

Bunları da sevebilirsiniz