SOL 100$ ve IGNITION

Yakım için 31 Ağustos Salı gününe işaret eden Solana 100 Dolar barajını geçerek, 1 Ağustosta başladığı 35 dolar’dan yükselişine hız kesmeden devam ediyor.

103,06$’a kadar tırmanan Solana (SOL) fiyatları, piyasanın etkisi ve Solana Resmi Twitter sayfası tarafından paylaşılan yakım ile hızla yükseldi.

Resmi olarak “Ignition” paylaşımından sonra piyasaya spekülasyon ve manipülasyon hakimken geliştiriciler Solana topluluğuna konu hakkında az bir bilgi verdi. Topluluk ise SOL Token yakımının gerçekleşeceğini düşündü.

Spekülasyon, büyük ölçüde Solana’nın mor alevli bir çakmak içeren Ignition teaser videosu nedeniyle su yüzüne çıktı.

Ignition bir SOL yakma olayı olmayabilir!

Blok zincir teknolojisinde SOL’a güven, stake ve işlem ücretlerinden kaynaklanıyor. SOL arzını 500 Milyon SOL ihracına karşı sınırlı tutmak için topladığı işlem ücretlerinin bir kısmını yakar. İhraç oranı en yüksek değerden sonra periyodik olarak azalarak enflasyon çizgisine dayalı yeni tokenler yaratılır. Arzın önceden belirlenmiş uzun vadeli bir enflasyon oranında istikrara kavuşarak sistemin getir götürülerini dengelemeyi amaçlıyor.

Yakım NFT Teknolojisine Bir Açılım Olabilir.

Yakım, merkezi olmayan uygulama geliştiricileri ve NFT oluşturucuları için belirteç olabilir. Spekülasyonlar arasında Solana ekosisteminin NFT projelerine sıcak baktığı belirtiliyor.

Genel olarak kripto para piyasasında ki tüccarlar Ignition ile SOL tekliflerini daha yüksek tutmak adına bir katalizör olarak kullanıyor. Duyurunun yapıldığı Cuma günü, SOL/USD döviz kuru %17,62 ertesi gün yükseliş devam ederek %9,2 yükselme gerçekleştirdi.


Bitcoin Temmuz ayında 30 Bin Doların altına düştükten sonra toparlamaya başladığı sırada SOL ‘da bu duruma ayak uydurdu. 20 Temmuzdan 21,96$’dan başlayan yükselme ile SOL değerli hale getirildi fakat önümüzde ki seanslarda kısa vadeli düzeltmeler yapılabilir.

Bunları da sevebilirsiniz