Siberia (2018)

Siberia (2018)

Yönemen: Mattgew Ross
Senaryo: Stephen Hamel & Scott B. Smith

Amerikalı pırlanta tüccarının Rus iş ortağının kaybolması ardından Sibirya’ya gidip onu araması sırasında yaşanan olayları konu edinen filmin Kuzey Amerika hakları Saban Entertainment, Inc.  tarafından satın alınmış. Ek olarak gişede istenilen başarıyı yakalamaması oyuncu ve yönetmen kadrosuna bakarak oldukça şaşırtıcı. Başrolünde Lucas Hill karakterini canlandıran Keanu Reeves olmasına rağmen gerekli ilgiyi görmeyen bir yapım.

Box Office: 660 Bin $
Tür: Romance, Crime, Thriller

Alışkanlıkların dışına çıkan senaryo ile farklı bir karakteri tanımaya zorlanıyoruz. Örüntülü hikayede, anlamakta zorlanılan bir karakter yaratma fikri pek cezbetmiyor. Durumlara verdiği tepki ve aldığı kararların sonuçlarıyla yüzleşmesi, izleyicileri son sahneye kadar karakterin benliği ile bağ kurmasını imkansız hale getiriyor. Neyi, neden yaptığının cevabı çok uzakta.

Aşk ile seksi bir potada eritme çabası, cesur olmasına rağmen tekrar edilen sahneler ile doldurmalar yapılan hikayenin olay düğüm noktaları yüzeysel geçilerek; “Kardeş olmamız için benim hatun sana, senin hatunda bana oral seks yapmalı.” gibi saçma salak eroin fantezilerine girmişler. Tamam; sahneyi, olay gelişimini ve anti karakteri anlarım. Sahnede çok mantıklı oturtulmuş. Prodüksiyon anlamında neredeyse hiç bir sorun yok. Ama bir şeyler olmamış.

Toparlama Mattgew Ross’a mı kalmış bilemiyorum fakat sahneler oldukça tatminkar. Filmin sonunda biraz boşta kalsanız da ortalama bir değer biçebiliyorsunuz.

Yönetmenin önceki uzun metraj filmi: Frank & Lola

Son Yazılar