Robinhood’un 2. çeyrek kripto gelirinin %62’si Dogecoin ticaretinden geldi

Robinhood’un üç aylık gelirlerinin yaklaşık %41’i kripto ticaretinden elde edildi.

Popüler perakende ticaret uygulaması Robinhood, kripto ticaretinin platformda popülaritesinin arttığını ve şu anda gelirinin %41’ini temsil ettiğini açıkladı.

18 Ağustos’ta yayınlanan ikinci çeyrek mali sonuçlarına göre, firma, 2020’nin tamamı için 5 milyon dolardan, çeyrek için kripto ticaret hizmetlerinden 233 milyon dolar kazandı. Finanse edilen Robinhood hesaplarının %60’ından fazlası, 2021’in ikinci çeyreğinde dijital varlık ticareti yaptı. .

2021’in başlarında spekülatif köpek jetonu ticareti çılgınlığına tanık olurken, Robinhood’un kripto gelirinin %62’si Dogecoin işlemlerinden elde edildi.

Kazanç raporu, Robinhood tarafından halka açık bir şirket haline geldiğinden beri yayınlanan ilk rapordur. Robinhood’un kurucu ortağı ve CEO’su Vlad Teev şunları söyledi:

“Finansal sisteme Robinhood aracılığıyla ilk kez erişen insan sayısı bizi cesaretlendiriyor.”
Gelir, genel çeyrek için 565 milyon dolar olarak etiketlendi ve bu, 2020’nin ikinci çeyreğinin 244 milyon dolarlık 244 milyon dolara kıyasla %131’lik bir artış oldu. Aylık aktif kullanıcılar, bir önceki yıla göre (Yıllık) iki katından fazla artarak 10,2 milyondan 21,3 milyona ulaşırken, finanse edilen hesaplar aynı dönemde %130 arttı.

Robinhood tarafından saklanan varlıkların değeri de yıllık üç katına çıkarak 102 milyar doları etiketledi.

Artan kripto gelirine rağmen Robinhood, 2. çeyrek için toplam 464 milyon dolar zarar bildirdi. Ancak kayıplar, şirketin elinde bulunan dalgalı varantlar ve senetler ile ilgili muhasebe düzeltmelerinden kaynaklanmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz