Rapor: Ethereum, Singapur’daki en popüler kripto para birimidir.

Kripto para birimleri giderek daha fazla benimsenirken, Asya’nın geleneksel finans ve gelişmekte olan kripto endüstrisi için en büyük merkezlerinden biri olan Singapur’daki kripto yatırımcılarının profili, genç yatırımcılardan kriptoyu uygulanabilir uzun vadeli bir yatırım olarak gören olgun yatırımcılara doğru genişliyor. Bugün yayınlanan Singapur’daki Kripto Eyaleti raporuna göre:

  • Kripto para borsası Gemini, kişisel finans topluluğu platformu Seedly ve kripto para fiyat takip sitesi CoinMarketCap tarafından ortaklaşa yayınlanan rapor, Singapur merkezli 18 ila 65 yaş arasındaki 4.348 yetişkinden oluşan kişileri temel aldı.
  • Anket, finansal yatırımları olan katılımcıların %67’sinin şu anda portföylerinde kripto para bulundurduğunu ve üçte ikisinin Covid-19 pandemisinin kriptoya yatırım yapma risk iştahını artırdığını söyledi.
  • Uzun vadeli fiyat artış potansiyeli için kripto para birimi satın almak ve elinde tutmak, kripto para birimlerine yatırım yapmak için kripto para sahipleri (%81) tarafından belirtilen en önemli nedendi. Yarısından fazlası – veya % 58 – kısa vadeli kar elde etmek için alım satım yapmak için olduğunu söylerken, % 43’ü faiz kazanmak için kripto para birimi mevduatlarını kullanıyor.
  • Singapur merkezli kripto sahipleri (2.862 katılımcı) gençleri demografik olarak çarpıttı. Rapora göre, tipik bir kripto para sahibi, yıllık ortalama hane geliri yaklaşık 51.968 S$ (38.347 ABD$) olan 29 yaşında bir erkektir. Anket tarafından örneklenen beş kripto para sahibinden yalnızca biri 35 yaşında veya daha büyüktü. Raporda, “Sektör olgunlaştıkça, kriptoyu uygulanabilir uzun vadeli bir yatırım olarak görmeye başlayan olgun yatırımcıların sayısındaki önemli artışın kanıtladığı gibi, daha geniş ana akım kabulüne doğru somut kaymalar görmeye başlıyoruz” dedi.
  • Ankete katılanlar arasında her 5 kripto para sahibinden sadece 1’i kadındı. Kadın kripto yatırımcılarının ortalama yıllık geliri, erkek meslektaşlarına göre daha yüksek olmasına rağmen, kripto para sahibi kadınlar, erkeklere kıyasla genellikle daha az miktarda kripto paraya sahipti.
  • Anketteki kripto sahiplerinin yaklaşık üçte ikisi – veya % 64’ü – yatırım portföylerinin %5’inden fazlasına kriptoya sahipti. 18-24 yaş grubundaki katılımcıların beşte biri, yatırım portföylerinin %50’sinden fazlasını kripto varlıklarına sahipti.
  • Genel olarak, Ethereum, Singapur’un kripto sahipleri arasında en popüler (%78) olurken, onu Bitcoin (%69) ve Cardano (%40) izledi. Bununla birlikte, cinsiyete göre popüler kripto para birimleri açısından anket, kadınların XRP ve Polkadot’u erkeklerden daha fazla tuttuğunu ve ticaretini yaparken, USDT’nin erkekler arasında daha popüler olduğunu buldu.
  • “Dünya genelinde kripto para birimi endüstrisindeki artan ivmeye benzer şekilde, Singapur’da cesaret verici bir yatırımcı ilgisi görüyoruz. Gemini Asya Pasifik bölgesi genel müdürü Jeremy Ng yaptığı açıklamada, bu çalışma aynı zamanda potansiyel yatırımcılar için giriş engellerinin hala devam ettiğinin altını çizdi. “Hem kripto meraklısı hem de mevcut yatırımcılarla etkileşim ve eğitim, bilgi boşluğunun üstesinden gelmenin ve kripto para biriminin Singapur’daki herkes için erişilebilir olmasını sağlamanın anahtarı olacaktır.”
  • Anket, kripto para sahibi olmayanların %34’ünün ilk kripto para birimini önümüzdeki 12 ay içinde satın almayı planladığını ortaya koydu. Kripto bilgisi ve anlayışı eksikliği, kripto sahibi olmayanların yatırım yapmasının ana nedeniydi. Diğer nedenler arasında kripto piyasası oynaklığı, varlık riski ve düzenleyici gözetim ve yatırımcı koruması eksikliği vardı.
  • Seedly’nin kurucu ortağı ve CEO’su Kenneth Lou yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kripto para biriminin hızla tanınan bir yatırım kanalı haline gelmesiyle, özellikle bu tür yatırımlar için finansal okuryazarlık için daha fazla talep görüyoruz. Son zamanlarda daha çok gördüğümüz değişim, yatırım portföylerini çeşitlendirmek isteyenlerin sadece genç yatırımcılar değil, aynı zamanda daha olgun yatırımcılar olması. Eğitim açısından, hem ilk kez kripto yatırımcılarına hem de deneyimli kripto sahiplerine hitap eden materyaller için yer var.

Kaynak: https://forkast.news/

Bunları da sevebilirsiniz