Müşterilerimin %95’i Dogecoin’i Seçtiğinden DOGE “İnsanların Ödeme Yolu”: Milyarder Mark Cuban

Dallas Mavericks basketbol takımının sahibi ve Shark Tank’ın ev sahibi milyarder Mark Cuban, yakın zamanda Twitter’da yayınlanan bir ileti dizisinde, bu şirketlerin müşterilerinin çoğunluğu DOGE’yi tercih ettiğinden, DOGE’nin “halkın ödeme yolu” haline geldiğini belirtti. ile ürünleri satın alın.

Küba şirketlerinin satışlarının yüzde 95’i DOGE’de
Mark Cuban, Bitcoin maxi ve Morgan Creek Digital’in ortağı Jason A. Williams’ın Dogecoin şiliniyle ilgili iddialarını reddetti.

Milyarder, DOGE’yi ‘hissetmediğini’ belirtti. Ona göre yaptığı şey, sahip olduğu ve işlettiği şirketlerin hizmetleri ve malları ve ona göre, meme kripto DOGE, müşterilerin çoğunluğu arasında çok popüler bir ödeme aracı haline geldi.

Tweet, bunların yüzde 95’inin, Dallas Mavericks ekibinin ürünleri de dahil olmak üzere bu şirketlerden mal veya hizmet satın alırken ödeme yapmak için Dogecoin’i seçtiğini söylüyor.

Milyarder, DOGE’den “halkın ödeme yolu” olarak bahsetti.

Twitter tartışması sırasında Cuban, Bitcoin’in yalnızca bir değer deposu olduğu konusunda ısrar etti (büyük ölçüde sabit arz limiti sayesinde), ancak “BTC her zaman bir para birimi olmak için mücadele edecek”. Ayrıca, balinaların elindeki büyük bir Bitcoin konsantrasyonunun, bu varlıklar veya bireyler bir Merkez Bankası gibi davranıp piyasayı kontrol etmeye ve/veya manipüle etmeye başlayabildiği için BTC için kötü olabileceğini yazdı.

“BTC ile balinalarla çok fazla servet konsantrasyonunuz var. BTC’nin nasıl ve nerede bulunduğunu kontrol eden bir Merkez Bankası gibi davranabilir ve ne kadar satın aldıklarına, ne kadar harcadıklarına, ne kadar ödediklerine ve ne için harcadıklarına göre deflasyon/enflasyon yaratabilirler.”

Bunları da sevebilirsiniz