Londra Yükseltmesinin Ardından 1 Milyar $ ETH Yakıldı

The Block’s Data Dashboard’a verilerine göre ETH Londra güncellemesinin ardından 1 Milyar Dolar’dan fazla Eter yakıldı. 5 Ağustos tarihinde sunulan Londra yükseltmesi ile günümüze kadar 297.000 ETH yakıldı.

Ethereum Londra Yükseltmesi ile amaçladığı fiyatlandırmayı stabil tutma ve işlem ücretlerini dengelemek için yeni bir yazma mekanizması eklendi. Güncelleme ardından Ethereum’da enflasyon oranı düşüyor. Ağdaki madenciler her gün yaklaşık 13.000 ETH üretiliyor (madencilik ödülü olarak dağıtılıyor.) ancak yakma mekanizması ile ödül sisteminde değişikliğe gidiliyor. Yakılan ETH miktarı üretilen miktarı geçerek emisyon giderek düşüyor.

Bu kadar çok ETH’nin yakılmasının bir nedeni, tutarlı talep nedeniyle ağdaki yüksek işlem ücretlerinin yaygınlığı ve NFT para basma sezonunda olduğumuz için yüksek talep anları. Ethereum işlemlerinin sayısı günde 1,2 milyon işlemle yüksek kaldı.

Her ne kadar Arbitrum gibi ikinci katman çözümlerinin yükselmeye başlamasıyla birlikte, bu, yalnızca aktiviteye katkıda bulunmadıkça, ana blok zincirinde biraz yer açabilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir