Facebook, Novi Digital Wallet’a NFT Özelliklerini Dahil Edebilir

Facebook, Novi Digital Wallet’a NFT Özelliklerini Dahil Edebilir

Bir yöneticiye göre Facebook, NFT ve özelliklere sahip Novi Dijital Cüzdanı entegre etmek isteyebilir.

Bloomberg TV’de konuşan yönetici David Marcus’a göre, Facebook’un dijital cüzdanına NFT özelliklerini dahil etmeyi düşündüğünü söyledi. Marcus, Facebook’un çeşitli şekillerde dahil olmak istediği Kripto Dünyası için iyi bir konumda olduğunu söyledi.

Facebook’un Novi Cüzdanı, Calibra dijital cüzdanının yeniden markalaşmasıdır. Libra projesinin başarısızlıkla sonuçlanmasından sonra Facebook finansal ürünlere yeni bir bakış açısıyla ele alıyor. Kullanıcılar ve düzenleyiciler kendi varlığını başlatma fikrine karşı.

Sonuç olarak, Facebook düzenleyicileri yatıştırmak için tasarım felsefesini değiştirdi. Marcus, geçen hafta Facebook’un başlangıçta tüccarların takip etmesi gereken tüketicilere odaklanacak cüzdanı başlatmaya hazır olduğunu söyledi.

Marcus ayrıca şirketin, Novi’nin onunla birlikte piyasaya sürülebilmesi için Diem para biriminin piyasaya sürülmesini beklediğini söyledi. Dijital para birimi yaklaşık iki yıldır çalışıyor. Marcus ayrıca röportajda, konu inovasyon olduğunda ABD’nin “endişe verici bir oranda geride kaldığını” da sözlerine ekledi.

NFT’lerin popülaritesi hala artıyor
NFT’ler şu anda kripto para birimi alanındaki en sıcak gelişme. Bir çok ünlü ve şirket kendi NFT’lerini yaratarak piyasaya dahil oldular. Facebook’un marka değeri ve maruz kalma kapasitesi göz önüne alındığında, NFT pazarı daha da popüler hale gelebilir.

Formula 1, Major League Baseball ve NBA, NFT’leri benimsedi. Eminem ve Elon Musk gibi ünlüler ve sanatçılar da diğerlerinin yanı sıra teknolojiyle konuya dahil olurken. Adidas ve Nike gibi şirketler bile başarılı NFT projeleri yaptılar.

Bunları da sevebilirsiniz