“Ethereum Killer” Solana, Kilitleme Hacminde 1,8 Milyar Dolar ile Yeni ATH’ye Ulaştı

Solana blok zinciri projesinin madeni parası olan SOL, son 24 saatte yüzde 20 büyüme ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.90 dolara ulaştı. Dün, SOL madeni para günlük büyümenin yüzde 23’ü ile 54 dolara ulaştı. Önceki fiyat hareketine göre, madeni paranın toplam büyümesi iki gün içinde zirvede yüzde 46 oldu. Şu anda SOL, yeni bir ATH oluşturduktan sonra yaklaşık yüzde dörde geri döndü.

Hızlı bir fiyat artışına ek olarak, Solana blok zinciri saniyede 1.294 işlemle 24 milyar işleme ulaştı. Şu anda, Solana DeFi platformunda 1,8 milyar dolardan fazla kilitli fon bulunuyor. SOL coin için önceki ATH 58 dolardı ve basın zamanında Solana 62 dolardan işlem görüyor.

Solana hakkında
Solana, gelişmiş merkezi olmayan çözümler sunan açık kaynaklı bir blok zinciri projesidir. Protokol, Solana blok zincirine dayalı merkezi olmayan uygulama oluşturmayı güçlendirir. Proje, geleneksel olarak kullanılan bir iş kanıtı (PoW) konsensüsüne ek olarak, yeni tanıtılan bir geçmiş kanıtı (PoH) konsensüs mekanizmasının kullanımıyla çalışır.

Solana projesinin en güçlü yönlerinden biri, blok zincirindeki işlemlerin düşük işlem süresidir. Projenin CMC sayfasına göre Solana, yüksek ağ tıkanıklığı dönemlerinde bile düşük ücretler ve hızlı işlem süresi sunuyor.

Kaynak: https://u.today/

Bunları da sevebilirsiniz