ETH Yükseliş Trendine Hazır

Ethereum Arz Şokuna Hazır Görünüyor

Ethereum, fiyat desteğine ulaştı. Satış baskısı büyük ölçüde azaldı ve yükseliş trendini sürdürmek için oldukça hazır. Dolaşımdaki ETH’nin işlem geçmişi, ETH’nin önce 3.700 doları hedefleyebileceğini gösteriyor.

Ethereum, EIP-1559 ve fiyatının talepleri karşılaması üzerine yakında arz şoku yaşanabilir.

Ethereum Patlamaya Hazır

Kripto para endüstrisindeki ETH analizlerinin önemli çoğunluğu ETH için yükselişin devam edeceği ve ATH’yi yıl içinde kırmaya hazır olduğunu belirtiyor.

Twitter kullanıcısı Rekt Capital, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para biriminin önemli bir destek seviyesini “başarıyla” yeniden test ettiğini savunuyor. Böyle bir fiyat hareketi, ETH’nin “bir kırılmayı onaylamak için” yaptığı tüm “doğru şeylerin” bir parçası gibi görünüyor.

İşlem geçmişine bakarak 3.140 ile 3.230 Dolar seviyelerinde ETH için önemli. IntoTheBlock’un In/Out of the Money Around the Price (IOMAP) modeli, 850.000’den fazla adresin daha önce bu fiyat seviyesinde 9,5 milyondan fazla ETH satın aldığını gösteriyor.

Bu talep duvarının büyüklüğü göz önüne alındığında, ayılar fiyatları aşağı çekmek için mücadele edecek. 3.140$-3.234$ fiyat aralığındaki ETH sahipleri, yatırımlarının “Paradan Çıktığını” görmemek için her şeyi yapabilirler. Fiyatların daha fazla düşmesini önlemek için bir düşüş durumunda daha fazla token satın alabilirler.

Source: IntoTheBlock

Ethereum istikrarlı desteğin zirvesindeyken, kripto para borsalarında tutulan ETH tokenlerinin sayısı üstel bir oranda azalmaya devam ediyor.

Ayın başından bu yana, ticaret platformlarından 842.000’den fazla ETH tükendi ve bu da %5.32’lik bir düşüşü temsil ediyor. Ek olarak, Londra hardfork’ta EIP-1559’un uygulanmasından bu yana yaklaşık 83.500 ETH yakıldı.

Bilinen kripto para borsası cüzdanlarındaki azalan ETH arzının yanı sıra artan sayıda tokenin dolaşımdan çıkarılması, Ethereum’un gelecekteki fiyat artışı için olumlu bir tablo çiziyor. Teknik olarak satılabilecek ETH sayısını azaltıyor ve sonuç olarak aşağı yönlü potansiyeli sınırlıyor.

Mevcut fiyat seviyeleri etrafındaki satın alma baskısındaki bir artış, Ethereum’un daha da ilerlediğini görebilir. IOMAP kohortları, ETH’nin yukarı potansiyeline ulaşmasını önleyecek önemli bir arz engeliyle karşılaşmadığını gösteriyor. Aslında, önümüzdeki tek önemli direnç bölgesi, bir ara hedef olarak kabul edilebilecek 3.700 dolarda bulunuyor.

Source: Glassnode

Bunları da sevebilirsiniz