Dogecoin Fiyatı, Sosyal Medya Hype’ın Ardından 24 Saatlik Çift Haneli Kazançlar Yakaladı

Kötü şöhretli dogecoin, son 24 saat içinde %17’den fazla ve hafta boyunca %32’den fazla tırmanarak bir kez daha yukarı doğru hareket ediyor. Şu anda Twitter, Tiktok ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında #dogecointo1dollar hashtag’i trend oluyor. Bu arada, Shiba Inu köpek ırkını bir isim veya logo olarak kullanan bir dizi başka meme tabanlı dijital varlık da değerde önemli sıçramalar gördü.

Dogecoin Bu Hafta Sonu %17 Arttı, Destekçiler Markayı Sosyal Medyada Popüler Hale Getirdi.

Programcılar Billy Markus ve Jackson Palmer, 6 Aralık 2013’te Dogecoin (DOGE) ağını başlattıklarında, meme tabanlı kripto varlığının bu kadar çılgınca büyüyeceğini hiç beklemiyorlardı. Aslında, 7 yıl ve 8 ay önce şaka olarak hazırlanmış Shiba Inu köpeklerinden ilham alan kripto para birimi, şimdi 44.42 milyar dolarlık bir ekonomi.

15 Ağustos Pazar günü, Dogecoin destekçileri #dogecointo1dollar hashtag’i ile Tiktok, Twitter ve Facebook’ta toplandılar. Yazma sırasında, Twitter’daki hashtag trendinde bundan bahseden binlerce tweet var.

Google Trendler Ani Yükselişi Türkiye’den Kaynaklanıyor, Türk Lirası İlk Beş Dogecoin Çiftini Komuta Ediyor, Meme-Para Birimi Hala Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinden %53 Düşüyor.

Google Trendler (GT) sorgularından elde edilen dünya çapındaki istatistikler, “dogecoin” arama teriminin Cumartesi ve Pazar günleri arasında büyük bir artış gördüğünü gösteriyor. GT verilerine göre Türkiye liderdir ve onu Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Hollanda ve Singapur izlemektedir.

İngiltere Premier Ligi futbolcularının dogecoin logoları giyeceğini açıklayan Watford Futbol Kulübü hikayesi, Pazar günkü GT istatistiklerine göre şu anda “dogecoin” arama terimine bağlı en trend konu.

Worldwide Google Trends data on Sunday, August 15, 2021.

DOGE, birim başına yaklaşık 0,339 dolardan işlem görüyor ve Pazar günü küresel ticaret hacminde yaklaşık 6,4 milyar dolar var. Bugün DOGE ile en büyük ticaret çifti, tüm dogecoin takaslarının %69,8’ini kapsadığı için tether (USDT). Bunu USD (%11,49), BUSD (%5,75), BTC (%5,40) ve TL (%3,51) takip ediyor.

İlginçtir ki, DOGE aylardır Türk Lirası ile güçlü bir ilişki içindeydi ve bu dönemde TL, DOGE ile ilk beşte yer aldı.

15 Ağustos 2021 Pazar günü DOGE/USD.

Bitinfocharts.com’dan alınan veriler, ağdaki işlem başına maliyetin bayt başına 0,0056 DOGE olduğunu ve bu da işlem başına 2,11 DOGE’ye (0,714 ABD Doları) eşit olduğunu gösterir. Bugün, zincir içi ölçümler, dogecoin’in son 24 saat boyunca yaklaşık 17.900 işlem gördüğünü gösteriyor.

15 Ağustos Pazar günü, Dogecoin ağ hash oranı saniyede 214,48 terahash (TH/s) civarında seyrediyor. Dogecoin’in ağ çalışma kanıtı (PoW) Scrypt sistemi, Bitcoin’in (BTC) PoW’sinin (veya toplam çalışmanın) aksine, bir BTC işlemi kadar güvenli olması için 526 onaya ihtiyaç duyacaktır.

Dogecoin Mart ortasında günde yaklaşık 41.000 gördü ve para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) %53 düştü. Kripto varlık dogecoin (DOGE), üç ay önce 0,737 dolarlık bir ATH’ye dokundu.

Pazar akşamı (EDT), çok sayıda diğer meme tabanlı, Shiba Inu markalı kripto varlığı, dogecoin’in pazar liderliğini takip ediyor. Örneğin, shiba inu (SHIB) bu hafta %11,9 arttı ve aynı zaman diliminde polydoge (POLYDOGE) %43 arttı. DOGE geçen ay %98,30 değer kazandı ve son 12 ayda %9,538 değer kazandı.

Supershiba ($SSHIBA) ve shibance tokeni (WOOF) da hafta boyunca coin başına %40’tan fazla artış gösterdi, ancak kripto varlığı baby dogecoin (BABYDOGE) son yedi gün içinde %21 kaybetti.

Kaynak: https://news.bitcoin.com/

Bunları da sevebilirsiniz