Dogecoin 1 Dolar Olabilir mi?

Dogecoin, bir “şaka” parası olmaktan çıkıp kripto para sektöründeki en popüler paralardan biri haline geldiği için yılın en büyük başarı hikayelerinden biri haline geldi. Temel olarak, zincir içi aktivite, en iyi borsalarda artan ticaret hacimleri ve balinaların dikkatindeki artış, dogecoin yolculuğunda kritik bir rol oynadı.

Aynısı, Chainalysis’in baş ekonomisti Philip Gradwell’in bir dizi tweet’inde de vurgulandı. Doge’nin benimsenmesinin 2017 boğa piyasasından bu yana en yüksek seviyede olduğunu dile getirdi. Tokeni altı aydan daha kısa bir süredir elinde tutan yeni kullanıcılar, şu anda dolaşımdaki arzın %25’ini elinde tutuyor.

Aynı konuyu sürdüren Gradwell, trend olan altcoin için “zincir içi aktivite” hakkında daha derin bir fikir verdi. 2021’de ortalama 32.000 günlük aktif kullanıcı (DAU) kaydetti.

Gradwell şu görüşleri dile getirdi:

“Doge, 2021’de ortalama 32 bin zincir üzerinde Günlük Aktif Kullanıcıya (DAU) sahipti ve bu, fiyatla birlikte hareket etti. DAU’lardaki yüzde değişim ile 2021’deki DOGE fiyatındaki yüzde değişim arasında şu ana kadar 0,7’lik bir R değeri var.”

DOGE’nin fiyat hareketindeki önemli artışla birlikte, topluluk içindeki ve hatta dışındaki birçok kişi bir “pompala ve boşalt” senaryosuna işaret ediyor. İşte analistin aynı şey hakkında söyledikleri,

“Korelasyon nedensellik değildir: Aktif kullanıcılardaki ve fiyatlardaki ani artışlar, Reddit etkinliğinden Elon Musk tweetlerine kadar Doge ile ilgili sosyal medyayla örtüşüyor. Ancak bu olaylar etrafında zincirleme aktivitedeki artış, yanıtın gücünü gösteriyor.”

Birçoğu aksini iddia etse de, ticaret hacminin de arttığına dikkat edilmelidir.

Twitter’daki bir diğer analist Pentoshi, DOGE’nin Coinbase’deki 24 saatlik işlem hacmine ışık tuttu.

DOGE, 24 saat içinde %3’lük bir düşüşle, basın zamanında 0,33$’dan işlem görüyordu. En azından söylemek gerekirse, madeni paranın 1 dolarlık kritere ulaşması için hala uzun bir yolu vardı. Son olarak, Mark Cuban, Elon Musk gibi büyük influencerlar, tercih ettikleri tokenin tanıtımında kesinlikle rol oynadılar.

Milyarder yatırımcı Cuban, bir tweet’te DOGE ile ilgili senaryoları mükemmel bir şekilde birleştirdi.

Kaynak: https://ambcrypto.com/

Bunları da sevebilirsiniz