deVere Group’a göre ETH, 5 yıl içinde BTC’yi geçecek

Nigel Green, Ethereum değerinin beş yıl içinde Bitcoin’i aşacağını belirterek bu yükselişin temellerinin bu yıl başlayacağını öngörüyor.

Dünyanın en büyük bağımsız finansal danışmanlık kuruluşlarından biri olan deVere Group’un CEO’su ve kurucusu, Ethereum’un fiyat artışının 2021’de Bitcoin’i geçmeye devam etmesi gerektiğini belirtti.

DeVere Group CEO’su Nigel Green, Ethereum’un değerinin birkaç yıl içinde Bitcoin’in değerini geçeceğine de inanıyor.

“Ethereum, Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor ve 2021’in geri kalanında bu eğilimi sürdürmesi beklenebilir” dedi.

Ethereum bu yıl şimdiye kadar %300’den fazla kazanırken, dünyanın en popüler dijital varlığı kıyaslandığında %55 arttı. City AM’ye göre Green, “Aslında, bu yılın ilk yarısında diğer tüm kıyaslama varlıklarından daha iyi performans gösterdi” diye ekledi.

Saygın analist, Ethereum’un 2021’deki muhteşem performansına iki önemli faktör atfediyor. Ethereum daha yüksek bir gerçek kullanım potansiyeline sahip ve akıllı sözleşmeler için en çok talep gören geliştirme platformudur.

İkincisi, Green, yatırımcının ETH 2.0’a “oyunu değiştiren” geçişe yönelik coşkusunun sadece Ethereum için değil, blok zinciri teknolojisinin kendisi için de büyük bir destek olduğunu belirtti.

“Nihayetinde bu, değerinin Bitcoin’in değerini aşacağı anlamına gelecek – muhtemelen beş yıl içinde.”
Ancak şirket yöneticisi Bitcoin konusunda düşüş eğiliminde değil ve Bitcoin’in 2021’in sonuna kadar Nisan ortasındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 $’a ulaşacağından, hatta geçeceğinden emin.

“Ethereum’un kripto evrenin zirvesine yükselişi durdurulamaz görünüyor.”
Haziran ayının başlarında deVere, Chicago Ticaret Borsasında Bitcoin ve Ethereum’un vadeli işlemlerini izleyen sabit getirili bir tahvil başlattı.

İngiltere kripto borsası CoinJar’a göre, Ethereum önemli olan hemen hemen her metrikte Bitcoin’i ters çevirdi. 18 Ağustos’taki bir blog gönderisinde borsa, Ethereum’un işlem sayısı, işlem gören toplam değer, günlük aktif cüzdanlar, işlem ücretleri ve madencilik geliri de dahil olmak üzere birçok alanda Bitcoin’i çoktan geride bıraktığını belirtti.

Coinbase’in ikinci çeyrek raporuna göre, Ethereum için işlem hacmi, dokuz yıllık tarihinde ilk kez Bitcoin için bunu tersine çevirdi.

ETH’de alım satım, ikinci çeyrekte toplam hacimlerin %26’sını oluşturdu, önceki üç aydaki %21’den ve dönem için Bitcoin’in %24’ünden daha yüksek.

Kaynak: https://cointelegraph.com/

Bunları da sevebilirsiniz