Coinbase, finans devi Mitsubishi UFJ ile Japonya’da kripto borsası başlatıyor

Kripto borsası Coinbase, Japon finans devi Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) ile ortaklığıyla Japon pazarına giriyor.

Coinbase Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kripto ticaret hacimlerine göre en büyük pazarlardan birinde küresel stratejisinin bir parçası olarak Coinbase Japan’ı piyasaya sürdüğünü söyledi.

Firmadan yapılan açıklamada, “Küresel stratejimiz doğrultusunda, Japonya’da yerel düzenlemelere tam uyumlu, kullanımı en kolay ve en güvenilir borsa olmayı hedefleyeceğiz” dedi. Bu nedenle, 40 milyon Japon müşteriye hizmet veren Japonya’nın en büyük bankalarından biri olan MUFG ile ortaklığımızı duyurmaktan da heyecan duyuyoruz.”

Açıklamaya göre, ortaklık Japon müşterilere MUFG’nin Hızlı Para Yatırma hizmetleri aracılığıyla fiat açık ve kapalı rampalara erişim sağlayacak.

Borsa, başlangıçta önümüzdeki aylarda daha fazla varlıkla ticaret hacmiyle en büyük beş kripto varlığı için alım satımı destekleyeceğini söyledi, ancak belirli isimler vermedi.

Coinbase, gelişmiş ticaret ve Kurumlar için Coinbase gibi mevcut küresel hizmetlerinin diğer yerelleştirilmiş sürümlerini başlatmayı planladığını söyledi.

Bunları da sevebilirsiniz