Cardano’nun Geleceği ve Piyasa Fiyatı

Cardano ADA yeni çıtalara ulaşmak adına fırsatlar yaratıyor. Şuanda tüm zamanlarının en yüksek seviyesinde.

Alonzo yükseltmesi ile Cardano(ADA), fiyat artışıyla popüler ilk üç kripto para biriminden biri haline geldi. Balina olarak adlandırılan kripto para oyuncularının gözünde ADA var.

CoinMarketCap’e göre ADA’nın fiyatı 2,55 ABD doları ile son 24 saatte %20’nin üzerinde yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Geçtiğimiz kripto para rallysi ile toplam piyasa değeri 2 Trilyon ABD Doları üzerine çıkarak; Ethereum, Solana ve Cardano geçen aydan bu yana iki katı değer kazandı.

Cardano, bir kez daha 80 milyar ABD dolarını aşan bir piyasa değeri ile Bitcoin ve Ethereum’un hemen altında yer alan üçüncü en büyük kripto para birimi. ADA piyasa fiyatı sadece spekülasyonlar nedeniyle geçen hafta %30’dan fazla arttı.

12 Eylül’de piyasaya sürülecek ‘Alonzo’ güncellemesi ile yatırımcılar ADA’nın değerinin yükselmesini bekliyor. Blok Zincirinde Akıllı Sözleşme İşlevselliğini işleme alacak olan Alonzo güncellemesi ile Cardano, merkezi olmayan finansta gerçek bir değer olma yolunda net bir adım atacak.

Cardano, DeFi için hazırlanıyor.

Cardano şuanda kripto dünyasının gözdesi ve ADA’nın yeni yatırımcılar için en çok rağbet gören kripto paralardan biri. Özellikle rakiplerine göre düşük fiyat ve taşıdığı potansiyel ile yatırım için tercih ediliyor. Özellikle pazarlanma stratejisi olarak “Ethereum Killer” olarak piyasada tanınmasıyla Ethereum’a direk rakip olarak görünüyor.

Son zamanlarda, Solana blok zincirinin ekosisteminin DeFi ve NFT’lerle gerçekleştirmeye çalıştığı yenilikler olmasına rağmen Cardano”nun henüz gerçek bir kullanım alanı yok. Ek olarak ADA’nın piyasa değeri SOL’un 20 Milyar ABD Doları olan piyasa değerinin neredeyse dört katı. “Peki Cardano bu değeri nasıl elde etti?” diye soracak olursanız; spekülasyon ve geliştirici ekibin vaadi dışında bir şey yok.

Özel müşteriler için bir dijital varlık firması olan ZeroCap’in müdürü Trent Barnes,

“ADA’yı tahsis eden ve stake eden bazı yatırımcılarımız ve ailelerimiz oldu. Portföylerinde nasıl görüneceği konusunda daha fazla ilgi görüyoruz” dedi. Forkast.News ile bir röportajda. Cardano’nun yaklaşan hard forku (Alonzo) ve daha kapsamlı Goguen yükseltmesi, proje etrafında çok fazla heyecan yarattı. Anahtar yükseltmeler, Ethereum’u yenen ve onu çekici bir alternatif haline getiren akıllı sözleşmelerin ağa eklenmesidir. ”

Input Output Hong Kong’daki lider Cardano geliştiricileri geçtiğimiz günlerde, akıllı sözleşme işlevselliğini başlatacak olan son sürüm tarihi için 12 Eylül’ü hedefleyen “Alonzo” yükseltmesi için bir zaman çizelgesi duyurdu.

Akıllı sözleşmelerinin Cardano’ya entegrasyonu DeFi’ye katılım ve Ethereum ağının etki alanlarında çalışmasına izin verecek. Değiştirilemez sözleşmeler ve ETH ağında çalışma imkanı ile her iki işlevi de Cardano ağına dahil olacak. Ek olarak ERC-20 dönüştürücüyü de desteklemeyi planlayan Alonzo güncellemsi ile Cardano’nun gelecği oldukça parlak.

Alonzo yükseltmesi sonunda Cardano, ETH’ye meydan okumanın ilk resmi ve gerçek adımını atmış olabilir. Spekülasyonlara göre ADA’nın fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarabilirse, DeFi işlemlerinin neler yapabileceğini hayal edin.

Coinbase harcamaları, ADA akışı

Cardano’nun fiyatını artıran diğer olumlu haberler, haftalık dijital varlık fonu akışları raporunda ve bugün erken saatlerde kripto borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong tarafından yapılan duyuruda Avrupa’nın en büyük dijital varlık fonu yöneticisi Coinshares’ten gelmiş olabilir.

Armstrong bugün, halka açık borsanın yakında varlıklarına eklemek için 500 milyon ABD dolarından fazla kripto para birimi satın alacağını tweetledi.

Coinbase CEO’su, şirketin bilançosuna daha fazla kripto varlık eklemek için “kurul onayı aldığını” yazdı ve Coinbase’in ileriye dönük tüm kârının %10’unu yatıracağını açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para borsası olan Coinbase, Nisan ayında doğrudan listeleme yoluyla halka açık bir şirket haline geldi ve bu ayın başlarında ikinci çeyreği için 1,6 milyar ABD doları net gelir bildirdi. Wall Street Journal Çarşamba günü, Coinbase’in düzenleyici baskılar gibi potansiyel iş riskleri karşısında sürekli büyümeyi sağlamak için 4,4 milyar ABD doları nakit rezervine sahip olduğunu bildirdi.

Armstrong ayrıca, Coinbase’in işinin çoğunu kriptoda yürütmesini umduğunu ve Cardano’nun potansiyeli ve büyümesi ile ADA’nın borsanın ikinci çeyrek karlarını kullanarak stoklanacak kripto para birimleri listesinde yer almasının muhtemel olduğunu da sözlerine ekledi.

Coinshares’e göre, geçen hafta kripto fonu yatırımcıları, toplam 22 milyon ABD Doları tutarında dijital yatırım ürünü çıkışları olarak bir miktar baskı bıraktı – Bitcoin çıkışları toplamın çoğunluğunu oluşturuyor.

Devam eden olumsuz duygulara ve muhtemelen diğer varlık sınıflarında görüldüğü gibi mevsimsel etkilerden dolayı düşük yatırımcı katılımının olduğu bir zamanda gelen kayıtlı çıkışların art arda altıncı haftasına rağmen, Cardano ADA yatırım ürünleri toplam girişlere 1,3 milyon ABD doları ile öncülük etti. profesyonel yatırımcılar arasında madeni para için olumlu bir duygu.

Barnes, “Birçok yatırımcı yığılıyor, ancak güncelleme Eylül ayı başlarında yayınlandığında “haberleri satma” durumu olabilir” dedi. “Ayrıca 2021 Cardano Zirvesi’ni Eylül ayı sonuna ayarladılar, bu yüzden bundan birkaç iyi manşet çıkmasını beklerdim, proje duyuruları ve ortaklıklar vb.”

Bunları da sevebilirsiniz