Cardano Yaratıcısı Charles Hoskinson, $ADA’nın Piyasa Değerine Yönelik Eleştirileri Reddetti

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Binance Coin’i (BNB) kısa süreliğine geçerek piyasa değeri ile üçüncü en büyük kripto para birimi haline gelmesinin ardından kripto para biriminin piyasa değerine yönelik eleştirileri reddetti.

Cardano’nun fiyatı geçen yıl %1,400’ün üzerinde patladı ve mevcut verilere göre şu anda 2,17 doların üzerinde işlem görüyor, bunun nedeni kısmen yakında akıllı sözleşmeler sunacak olmasından kaynaklanıyor. Peki geçtiğimiz günlerde güncelleme içeriği ile bilgilendirme yapmasıyla piyasada popüler hale gelen Cardano’nun yeni güncellemesi başarılı olacak mı?

ADAUSDT Chart via TradingView

Cardano’ya akıllı sözleşmeler getirmek, kripto para biriminin Binance Smart Chain ve Ethereum gibi diğer ağlarla rekabet etmesine ve potansiyel olarak merkezi olmayan finans (DeFi) alanını çevreleyen ilginin bir kısmını yakalamasına izin verecek.

Kripto para biriminin performansı, sosyal medyada çeşitli kişiliklerden eleştiri aldı.

Hoskinson çoğu tweet’i görmezden gelirken, bir tanesine cevap verdi. Yatırımcı Andrew Steinwold, Cardano’nun neden piyasa değerine göre şu anda üçüncü en büyük kripto para birimi olduğunu ve “insanların kullandığı Cardano üzerine kurulu şeyler” olup olmadığını sorguladıktan sonra, milyarder yatırım yapan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, bunun kendisi için bir gizem olduğunu söyledi.

Borsalara yanıt veren Hoskinson, Novogratz’ın genel olarak kripto para birimlerindeki değeri görmeyen geleneksel finans dünyasıyla ilişkili bankacılarla konuştuğunu ima ederek eleştiriyi reddetti.

CryptoGlobe’un bildirdiği gibi, Novogratz geçen ay Cardano’nun “garip bir kült” olduğunu düşündüğünü söyledi. Buna yanıt olarak Hoskinson, Novogratz’ın sözlerinin, “uygun bir fiyata girmek için bir arka kapı görmemesi veya VC madeni paralarının geri kalanı gibi piyasayı manipüle etmesi” nedeniyle geldiğini söyledi. Bir şekilde adil, şeffaf, topluluk liderliğindeki kripto para birimleri “kült’tür, Mike’ı hatırlayacağım.

Bu ayın başlarında Hoskinson, Alonzo hard fork akıllı sözleşmelerinin kripto para ağında mevcut olacağını doğruladı ve zamanla Cardano’daki altyapının daha iyi olacağını ekledi.

Kaynak: https://www.cryptoglobe.com/

Bunları da sevebilirsiniz