Cardano Geliştiricileri, Testnet Lansmanı ve Alonzo Sunumundan Önce Hataları Düzeltecek

Input Output Global ve Cardano’nun şefi Charles Hoskinson twitter üzerinden yayınladığı videoda, ADA topluluğu için Cardano’nun akıllı sözleşme lansmanının son aşamasına girdiğini bildirdi.

Son test ağının 1 Eylül’de kullanıma sunulması için hazırlıkların devam ettiğini belirtildi. CEO tarafından tüm işlemlerin olumlu olduğunu ve her şey Alonzo test ağında geçtiğinde gerekli kontroller yapılacak. 12 Eylül’de akıllı sözleşmelerin başlatılacağı bildirilmesiyle ADA son zamanlarda büyük bir yükseliş gösteriyor.

Hoskinson, hazırlıkların planlandığı gibi devam ettiğini ve işlerin iyi gittiğini özetledi. Şimdiye kadar, takımın düzeltmesi gereken birkaç hata var. Bazıları testnet lansmanından önce temizlenecek, bazıları bundan sonra düzeltilecek.

Cardano’nun kurucusu, muhtemelen “oldukça olaysız bir devir olacak ve bundan oldukça mutluyuz” dedi.

Ancak, Hoskinson bir ahtapot oyuncağı gösterdi. Mevcut görünümde (gökkuşağı gibi renkli), Charles’ın açıkladığı gibi bir “haptopus” (mutlu bir ahtapot) ve 12 Eylül’deki Alonzo lansmanı iyi giderse de öyle kalacak.

Büyük bir sorunla karşılaşırlarsa ve 12 Eylül’de kötü bir gün geçirirlerse, bu oyuncağı ters çevirerek basitçe bir “sadopus”a (üzgün bir ahtapot) dönüştürülecektir.

Bunları da sevebilirsiniz