Cardano AML Analitiği ile Daha Şeffaf

Kâr amacı gütmeyen kuruluş, “düzenlenmiş pazarlarda kitlesel benimseme” hedeflerine ulaşmak için gerekli bir adım olarak tanımlıyor.

Cardano Vakfı, Cardano blok zinciri ve ilgili tüm tokenler için AML/CFT analitiği dağıtmak üzere düzenleyici teknoloji çözümlerinin lider sağlayıcısı Coinfirm’i seçti.

Blockchain Analitiğinin Önemi
İki taraf işbirliğini 24 Ağustos’ta duyurdu. Bu yeni analitik hizmetlerinin dağıtımının Cardano’nun diğer ulusal ve uluslararası düzenlemelere bağlı kalırken tamamen FATF (Finansal Eylem Görev Gücü) uyumlu kalmasını sağlayacağını belirtir.

Cardano ve Ethereum gibi ağlar, giderek artan sayıda gelişen kripto para birimleri için temel oluşturduğundan, dolandırıcılık, hırsızlık ve kara para aklama için daha fazla olasılık yaratırlar. Bu bağlamda düzenleyici kuruluşlar ağlara karşı daha fazla şüpheciliği yaklaştırır. Şeffaflık gerektiren işlemler ve giderek artan büyüme için denetleyici kuruluşlar gerekir. Coinfirm burada devreye giriyor:

Cardano Vakfı Teknik Entegrasyon Başkanı Mel McCann, “AML/CFT analitiği, bir kripto para biriminin düzenlenmiş pazarlarda toplu olarak benimsenmesi için çok önemlidir” diyor.

“Coinfirm tarafından sağlanan araçlar ve hizmetler, her borsa, saklama kuruluşu ve diğer tüm üçüncü tarafların cüzdanlarında tutulan ada geçmişini net bir şekilde takip etmelerini sağlıyor.”

McCann, son ortaklığı, kar amacı gütmeyen kuruluşun “Cardano blok zincirinin benimsenmesini desteklemeye” olan bağlılığının bir göstergesi olarak nitelendiriyor.

Cardano’nun İddialı Uzun Vadeli Planları

Cardano’nun önümüzdeki birkaç yıl içinde ağın ne kadar büyüyeceği ve piyasa değerinin çıtasının nerede olacağına dair beklentiler şuan ki Ethereum’un yerine tercih edilmek. Cardano Vakfı CEO’su Frederick Greggard, önümüzdeki beş yıl içinde bir milyar insanın ağa dahil edileceğini ve en az bir ulusun tamamına hizmet verebileceğini tahmin ediyor.

Ayrıca, ADA ile en az 50 bankaya katılmayı planlıyor ve bu da token sahiplerinin bu kurumlardan biriyle ADA’yı kolayca FIAT’a dönüştürmesine izin veriyor.

ADA’nın fiyatı artmaya devam ediyor ve Cardano’nun popülaritesi son zamanlarda en yüksek seviyelerinden bazılarına ulaşıyor, hatta sosyal medya tartışmalarında Bitcoin’i geride bırakıyor.

Projenin yerel tokeninin büyümesi de bu hafta yeni pazarlara ulaştı. Charles Hoskinson’ın açıkladığı gibi, ADA, Tokyo merkezli kripto borsası Bitpoint’in platformunda listelemesi nedeniyle Japonya’da beklenen ilk çıkışını yaptı.

Kaynak: https://cryptopotato.com/

Bunları da sevebilirsiniz