Bitcoin Yükseliş Trendini Sürdürmeye Hazır

Fidelity Makro Stratejisti, Bitcoin Yükseliş Trendini Sürdürmeye Hazır ve ‘Artık Bir Yan Gösteri Değil’ Diyor

Finans devi Fidelity’nin Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin’in 50.000 Dolar üzerine çıkması üzerine; “Yükseliş trendinin devam edeceğini.” söylüyor.

“En son ralli ile Bitcoin’in piyasa değeri eski zirvelere yaklaşıyor. Kripto alanının geri kalanını eklersek, 2 trilyon dolarlık bir piyasa değeri elde etmiş oluruz. Bu artık bir yan gösteri değil, millet.”

Source: Jurrien Timmer/Twitter

Timmer, Bitcoin’in son iki yıldaki performansını da değerlendiriyor ve altının 1970’lerdeki fiyat hareketine çok benzediğini söylüyor.

“1970’lerdeki (son derece öznel) altın analoğuma dayanarak, Bitcoin yükseliş trendini sürdürmeye hazır görünüyor.”

Source: Jurrien Timmer/Twitter

Fidelity yöneticisi, Bitcoin’in toparlanmasından etkilendiğini söylüyor ve önde gelen kripto varlığının zaten dibe vurduğunu gösteren sinyaller gördüğünü belirtiyor.

“Bu %55 düzeltme sırasında Bitcoin ve genel olarak kripto alanının ne kadar esnek olduğundan çok etkilendim. Spekülatörler genellikle düşüşlerde olduğu gibi ezildi ve şu anda pazarın sadece %17’sini oluşturuyor. Bu seviye geçmiş diplerle tutarlı.”

Source: Jurrien Timmer/Twitter

Timmer ayrıca analizini desteklemek için Bitcoin’in temellerine de bir göz atıyor. Makro strateji uzmanına göre, BTC ağındaki adreslerin sayısı, varlığın değeriyle trend oluyor.

“Aslında, Bitcoin’in temelleri (ağ) istikrarlı bir şekilde gelişiyor. Zirvede, 34,3 milyon adres vardı (en az 1$ ile). Bu sayı en düşükte 31,8 milyona düştü ve şimdi 33,5 milyona yükseldi.”

Source: Jurrien Timmer/Twitter

Timmer, “HODLers”ın veya 10 yılı aşkın süredir BTC sahibi olan kuruluşların artık Bitcoin arzının önemli bir bölümünü kontrol ettiğini söylüyor.

“Bu arada, HODLers birikmeye devam ediyor ve şimdi pazarın %12’sini oluşturuyor.”

Source: Jurrien Timmer/Twitter

Bunları da sevebilirsiniz