Bitcoin ve Ethereum Borsası Yükseliş için Yeni Düşük Seviye Sinyalleri Veriyor

Bitcoin ve Ethereum hala artan bir oranda kripto para borsalarından çıkarılıyor, bu da şu anda çok az kişinin satmaya hazır olduğunu gösteriyor.

Zincir içi analitik sağlayıcı Glassnode, yatırımcıların dijital varlığı geri çekmesiyle Bitcoin borsa akışlarının Ağustos ayına kadar çıkışların hakimiyetine döndüğünü bildirdi.

Piyasanın geçen yıl boyunca bir dizi döviz akışı hakimiyeti aşamasından geçtiğini de sözlerine ekledi. Önceki çıkış hakimiyeti en son 2020’nin sonlarında, BTC’nin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin doları aşmasından hemen önce görüldü.

BTC ve ETH Borsalardan Çıkışı

Temmuz ayı sonlarında, CryptoPotato tarafından bildirildiği üzere 465.000’den fazla BTC borsadan ayrıldı. O sırada Glassnode, döviz bakiyelerinin 2018’in sonundaki derin kripto kışından bu yana en düşük seviyelere düştüğünü bildirdi.

Bitcoin, merkezi kripto borsalarından ayrıldığında, genellikle bir yükseliş işareti olarak görülür. Varlıklar gözaltına veya soğuk cüzdanlara taşınıyor veya token haline getirilip DeFi’ye yatırılıyor olabilir. Tersine, borsalara büyük girişler olduğunda, yatırımcılar likiditeye hazırlanmaya başlamış olabileceğinden düşüş eğilimi olarak kabul edilir.

Veri analisti Will Clemente, geçtiğimiz ay Bitcoin borsalarında tarihteki en büyük düşüşlerden birini gördüğünü söyledi.

Son 30 günde borsalar 111.033 BTC cüzdanlara aktarıldı. Bitcoin tarihindeki en keskin borsa stok düşüşlerinden biri.”

Glassnode, aynı şeyin Ethereum ile de gerçekleştiğini kaydetti. Borsa bakiyelerinde tutulan toplam ETH, tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşırken, aynı zamanda ETH 2.0 staking yeni zirvelere ulaştı.

Analitik sağlayıcı, ETH fiyatındaki son artışın, borsalarda devam eden ETH arzı çıkışıyla desteklendiğini belirtti. Ethereum’un döviz bakiyeleri, bu hafta dolaşımdaki arzın %13’ü ile tüm zamanların en düşük seviyesine, yani 15.3 milyon ETH’ye ulaşmayı reddetti.

Tüm Ethereum arzının yaklaşık yüzde 5,7’si olan büyük bir bölümün, Beacon Chain depozito sözleşmesine doğru yolunu bulduğunu da sözlerine ekledi. ETH 2.0 stake sözleşmesinde şu anda kilitli neredeyse 7 milyon ETH veya yaklaşık 21 milyar dolar var.

Bitcoin Fiyat Görünümü
BTC fiyatları bugün tekrar geri çekildi ve son 24 saat içinde %2,5 daha düştü. CoinGecko’ya göre, Bitcoin yazı yazılırken 44.224 dolardan işlem görüyordu. Varlık, düzeltme derinleştikçe geçen hafta aynı zamandan bu yana %3.2 düştü.

Eğilimin yükselmeye devam ettiğini görmek için, Bitcoin’in 16 Ağustos’ta 47.850 $’lık bir önceki yüksek direncini kırması gerekiyor. En azından meşhur stok akış modeline göre, uzun vadeli görünüm hala yükselişte.

Kaynak: https://cryptopotato.com/

Bunları da sevebilirsiniz