Bitcoin için Boğa Başlangıcı

Coinbase’deki Bitcoin Rezervleri Aralık 2017’den beri en düşük seviyede. Peki bu ne anlama geliyor?

Geçtiğimiz bir kaç günde Bitcoin için önemli destek ve direnç noktaları arasında konsolide olduğunu görüldü. Bu bir düzeltmeden daha iyi olarak betimlenebilir. Ek olarak Coinbase BTC bakiyesi Aralık 2017’den beri en düşük seviyelerde. Bitcoin piyasa fiyatında yaklaşan hareketlenmeleri öngörmek için başvurulan yollardan biri borsalardaki BTC dengesini takip etmek.

Eğer rezerv sayısı yüksekse işlem görecek daha fazla BTC anlamına gelir. Analistler için popüler bir metrik olan BTC dengesi yakın gelecekte yüksek oynaklık olasılığını belirlemek için kullanılıyor.

Mayıs ayında gerçekleşen satıştan sonra Coinbase’den para çıkışı görüldü. Toplam bakiye olarak 700 Bin BTC’nin biraz üzerinde olan bu dalgalanma en son Aralık 2017 yılında görülmüştür.

Bitcoin Fiyatı Üzerindeki Potansiyel Etkiler
Yukarıda bahsedildiği gibi borsanın Bitcoin bakiyesinin düşük olması BTC fiyatı için olumlu bir işaret olarak değerlendirilebilir. Tabii ki Coinbase birçok borsadan sadece biri ve fiyat için anlamlı bir tez oluşturmak için bunların bir araya getirilmesi gerekiyor.

26 Temmuzdan itibaren tüm borsa cüzdanlarından BTC miktarında düşüş olduğu gözlemleniyor. Yükseliş tezini desteklemek için aşağıda ki grafik fikir verebilir.

Bitcoin Balance on Coinbase. Source: Glassnode

Her durumda, uyanık kalmak ve tabloya göz kulak olmak önemlidir. Aylık pozitif kapanışa rağmen, Bitcoin boğalarının 200 günlük hareketli ortalamanın destek olarak başarısız olmasını önlemesi ve aynı zamanda son olumlu fiyat hareketlerini takip etmesi hala kritik.

All Exchange BTC Reserves. Source: CryptoQuant

Bunları da sevebilirsiniz