Bitcoin, Ethereum, Cardano Bile Bir Değişim Aracı Olarak Dogecoin’e Yaklaşamıyor – Mark Cuban

Mark Cuban, Elon Musk’a benzer şekilde Dogecoin’de yükselişe geçen birkaç milyarderden biri. Diğer franchise’lar arasında NBA profesyonel basketbol takımı Dallas Mavericks’in sahibi olan milyarder girişimci, Cuma günü CNBC’nin ‘Make It’ bölümü ile yaptığı röportajda, DOGE’yi bir değişim aracı olarak yaygın kullanım için dijital para birimleri arasında “en güçlü” rakip olarak nitelendirdi. .

Mart ayında, 2019’dan beri Bitcoin’i kabul eden Dallas Mavericks, bir kripto para birimi ödeme hizmeti olan Bitpay aracılığıyla çevrimiçi bilet ve ürün alımları için hayranlarından Dogecoin kabul etmeye başladıklarını duyurdu. Cuban’a göre, duyurudan kısa bir süre sonra ekip 20.000’den fazla Doge aldıklarını bildirdiği için hareket büyük bir başarıydı ve bu da onları en büyük Dogecoin tüccarı yaptı.

Cuban, Dogecoin’in yaygın olarak kullanılan bir değişim para birimi olarak bir kullanım örneği bulma potansiyeline sahip olduğuna kuvvetle inanıyor, ancak yeterli sayıda insanın bunu bu şekilde görüp göremeyeceğini bilmediğini ifade ediyor. Bununla birlikte, meme paranın ‘deterministik enflasyon’a sahip olması, yani enflasyon miktarının tanımlanmış olması ve yaratılan miktar ve enflasyon yüzdesi konusunda herhangi bir belirsizliğin olmaması, onun geçerli bir ödeme mekanizması olarak büyümesine izin verebileceğini düşünüyor.

Milyarder, Mayıs ayında 11 yaşındaki oğluyla ortaklaşa satın aldığı 3250 Doge’ye sahip olduğunu da bir tweet ile açıklamıştı.

DOGEUSD Chart by TradingView

Elon Musk ve Mark Cuban’ın şahsında güçlü destekçileri tarafından Dogecoin’e sağlanan tanıtım, Dogecoin’in kripto para piyasasındaki büyümesi üzerinde güçlü bir etkiye sahip oldu. Elon Musk’ın bu yılın başlarında Dogecoin’i teşvik eden Twitter maskaralıklarının piyasayı önemli ölçüde hareket ettirdiğini hatırlayın.

DOGE, yıl boyunca yayınladığı bir dizi tweet’te Elon Musk’ın desteğinden yararlandı. Onun tweetleri sadece insanları dünyadaki kripto para biriminden haberdar etmekle kalmadı, aynı zamanda yatırımcıları daha fazla Dogecoin almaya teşvik etti.

Dogecoin’in değeri, Musk’ın kendisine “Dogefather” adını vererek “Saturday Night Live”da ilk kez yer alacağını açıklamasının ardından %20 arttığı zaman doruk noktasına ulaştı. Bununla birlikte, gösteriden kısa bir süre sonra, Doge’nin fiyatının kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte düştüğünü gören büyük satışlar oldu. Musk ayrıca Doge’u SpaceX’e kabul edeceğini ima etti. Twitter’da Dogecoin’e son referansı, Dogecoin’den sadece para kazanmanın bir yolu değil, para olarak bahsettiği Temmuz ayındaydı.

Bununla birlikte, Dogecoin kripto piyasası rallisinde, madeni para şu anda günde %7,27 ve son 7 günde %15,30 artışla yaklaşık 0,3 dolardan işlem gördüğü için dışarıda bırakılmadı. Bununla birlikte, 8 Mayıs’ta ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 ABD dolarından çok uzaktır. piyasada kalıcı olmayacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz