Bitcoin, ADA, XRP, DOGE Yükselirken Kripto Piyasası 2 Trilyon Dolarlık Piyasa Değerine Geri Döndü

Artık Bitcoin, ADA, XRP ve diğer altcoinler ralli yaparken, genel kripto para piyasası 2 trilyon dolar seviyesini yeniden kazandı. Bugün erken saatlerde, tüm dijital para birimlerinin toplam değeri, Bitcoin ve en üst sıradaki altcoinler (XRP, ADA ve Dogecoin) tarafından tetiklenen 2 trilyon dolar seviyesini yeniden kazandı ve büyük kazançlar gösterdi.

14 Ağustos Cumartesi günü, kripto para piyasasının toplam değeri 2,06 trilyon dolara yükseldi. Bitcoin, 48.150 dolara kadar yükseldi fakat sonrasında düşüş gerçekleşti. BTC için bu, 16 Mayıs’tan bu yana en yüksek fiyat oldu – 200 günlük MA’nın üzerinde kalmayı başardı.

Ethereum 3.329 dolara kadar yükseldi, XRP (geçen hafta yüzde 61 arttı), ADA (yüzde 47 artarak üçüncü en büyük kripto para oldu) ve Elon Musk’ın favori Dogecoin’i de büyük dalgalanmalar gösterdi.

Cardano’nun yerel madeni parası, yaklaşmakta olan akıllı sözleşmelerin duyurulmasından önce ve sonra yükselişe devam ediyor.

ADA ve XRP toplulukları tarafından daha yüksek artışlar bekleniyor. Bugün erken saatlerde, Digital Currency Group ve Grayscale’in kurucusu Barry Silbert, tıpkı iki yıl önce aynı tweet’i 20.000 dolar seviyesinde atması gibi, şimdi 100.000 doların Bitcoin için bir mıknatıs olduğunu tweetledi.

Bunları da sevebilirsiniz