Biden, Kripto Pazarını Denetlemek İçin Yeni CFTC Başkanını Seçtiği Bildirildi

Bloomberg tarafından 14 Ağustos’ta yayınlanan bir rapora göre, Rostin Behnam, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu başkanlığına Başkan Joe Biden tarafından uzun süredir gecikmiş gibi görünen bir görevle getirilecek.

En iyi türev düzenleyicisi, Ocak ayında Heath Tarbert’in ayrılmasından bu yana dümensiz kaldı.

Behnam, Ocak ayında CFTC’nin başkan vekili olarak atandı, ancak Senato tarafından onaylanmak şöyle dursun, henüz aday gösterilmedi.

Bloomberg raporunda belirtilen isimsiz bir kaynağa göre, adaylığının önümüzdeki haftalarda resmen açıklanması bekleniyor.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, önde gelen kripto para türev borsalarından biri olan BitMEX, kısa süre önce CFTC ve FinCEN tarafından getirilen suçlamaları halletmek için 100 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti.

Behnam yaptığı açıklamada “kültür uyumuna” bağlı kalmanın önemini vurguladı:

Bu durum, dijital varlık endüstrisinin daha geniş bir piyasa katılımcısı havuzuna dokunmaya devam ederken, düzenlenmiş finans endüstrisindeki sorumluluklarını ve bir uyum kültürü geliştirme ve bunlara bağlı kalma görevlerini ciddiye aldığı beklentisini güçlendiriyor.

Mart ayında, CFTC ayrıca ABD’nin en büyük kripto borsası olan Coinbase’i yanlış raporlama nedeniyle 6,5 milyon dolar para cezasına çarptırdı, ancak davanın soruşturması Behnam’ın görev süresinden önceydi.

Mart ayında Behnam, güçlü perakende yatırımcı ilgisi görmeye devam ederken federal hükümetin kripto para piyasasını düzenlemede bir rolü olması gerektiğini belirtti.

Bu arada, CFTC ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasında kripto para birimi düzenlemesi konusunda büyüyen bir çim savaşı hakkında raporlar var.

Bunları da sevebilirsiniz