AVAX, Avalanche 180 Milyon Dolarlık DeFi Teşvik Programını Açıklarken %30 Arttı

Avalanche Foundation, “mavi çipli DeFi uygulamalarına” katılım için multi-milyon dolarlık merkezi olmayan bir finans teşviki duyurdu.

18 Ağustos’ta Avalanche Foundation, “Avalanche Rush” adlı 180 milyon dolarlık likidite madenciliği teşvik programını açıkladı. Girişim, büyüyen ekosistemine daha fazla DeFi projesi tanıtmak için tasarlandı.

Programın, toplam değer kilitli en büyük iki DeFi protokolünü, Aave ve Curve’i Avalanche’da başlatmak için getireceğini belirtti. Rush programının ilk aşaması, üç aylık bir süre boyunca Aave ve Curve kullanıcıları için likidite madenciliği teşvikleri olarak platformun yerel tokeni AVAX’ı kısa süre içinde piyasaya sürecek.

Vakfın, Aave kullanıcıları için 20 milyon dolara kadar AVAX jetonları ve Curve kullanıcıları için 7 milyon dolar değerinde jeton tahsis ettiğini de sözlerine ekledi. Önümüzdeki aylarda Faz 2 için ek tahsisler planlandığı belirtildi.

Büyüyen bir DeFi ekosistemi

Avalanche, 2020 yılının Eylül ayında, saniyede 4.500 işlem gerçekleştiren yüksek hızlı bir blok zinciri ve akıllı sözleşmeler platformu olarak ana ağda piyasaya sürüldü. Mayıs ayının ortalarında, dünyanın en popüler sabit parası Tether, Ethereum’a yüksek hızlı, düşük maliyetli bir alternatif sunmak için Avalanche’da piyasaya sürüldü.

Yeni teşvik, varlıkları blok zincirleri arasında transfer eden yeni nesil bir çapraz zincir köprüleme teknolojisi olan platformun Avalanche Bridge lansmanını takip ediyor.

Duyuruda, yeni likidite madenciliği teşviki ile köprüleme teknolojisinin birleştirilmesinin, güçlü likidite teşvikleri ve yerleşik ve yeni ortaya çıkan DeFi uygulamalarının ekosisteme katılması için sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağladığı belirtildi.

Aave’nin kurucusu Stani Kulechov, bunun Aave için büyük bir artı olacağını söyledi:

“Çığ konsensüsü, ölçeklenebilirlik özellikleri, özellikle yüksek verimi ve neredeyse anında kesinliği nedeniyle DeFi uygulamaları oluşturmak için çok uygundur. Aave Protokolünün Avalanche üzerinde konuşlandırılması, kullanıcıların ağın güvenliğinden ödün vermeden düşük işlem maliyetlerinden faydalanmalarını sağlayacak.”

Avalanche Foundation direktörü Emin Gün Sirer, “Aave, Curve ve Avalanche kombinasyonu, DeFi kullanıcılarının heyecan duyacağı gerçekten ilginç sinerjiler yaratacak” dedi.

Vakıf, mavi çipli DeFi protokollerini platforma eklemeye devam edeceğini belirtti ancak hangilerinin ne zaman olduğunu belirtmedi.

AVAX Token Fiyat Görünümü
Yerel AVAX belirteci, yeni teşviklere tepki olarak fiyatta yükseldi. Basın zamanında, AVAX CoinGecko’ya göre gün içinde %30 artışla 30.60 dolardan işlem görüyordu.

DeFi tokeni geçen ay %200 gibi devasa bir değer kazandı ancak 10 Şubat’taki 59.40$’lık zirve fiyatından hala %50 aşağıda.

Kaynak: https://beincrypto.com/

Bunları da sevebilirsiniz