Akıllı Sözleşmelerin Cardano’ya Bu Tarihte Gelmesi Planlanıyor:

Blok zinciri araştırma ve mühendislik şirketi Input Output Hong Kong (IOHK), Cardano blok zincirinde akıllı sözleşmelerin ne zaman hayata geçirileceği için bir tarih belirledi.

Cardano (ADA) geliştiricisi, platformun çokça duyurulan Alonzo yükseltmesi için 12 Eylül’ü hedeflediğini söyledi.

Alonzo, bir “hard fork birleştirici (HFC) olayı” aracılığıyla blok zincirine akıllı sözleşme işlevselliği getirmeyi ve platformda merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları oluşturmak isteyen geliştiricilere destek sağlamayı amaçlıyor.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, duyuruyu kutlamak için sürpriz bir bana bir şey sor oturumuna ev sahipliği yaptı.

“Buraya geleli uzun bir yol oldu. Yıllar, yıllar ve yıllar süren çaba. Gerçekten zevk aldım. Çok zor oldu ve özellikle son 90 gün hayatımın en yoğun günleriydi ve sizler sayenizde bunu atlattık.

Her biriniz bizim için, bizimle birlikte çok mücadele verdiniz, her gün ortaya çıktınız, bize inandınız ve pek çok güzel söz söylediniz. Sanırım bize güneşin altındaki her şey deniyor – ünlü bir yatırımcı tarafından ‘tuhaf bir kült’, ‘hayalet zincir’, ‘dolandırıcılık’, ‘shitcoin’, ‘asla teslim etme’, ‘akademik proje’, ‘sadece bir cüzdan.’ Biliyor musun? Burada bugün, tüm sektöre bunun bizi aşamadığını gösterdik.
Köpekler havlar ama kervan sonsuza kadar tek bir yöne doğru hareket eder. Bu kuzey yıldızı, ekonomik kimliği olmayan milyarlarca insanı ekonomik kimliğine kavuşturuyor.”

Bunları da sevebilirsiniz