ADA, Alonzo lansman tarihinin açıklanmasıyla Mayıs ayından bu yana ilk kez 2 ABD dolarını kırdı

Önemli geliştiriciler, ağ üzerinde tam akıllı sözleşme işlevselliğine izin verecek olan planlanan “Alonzo” hard fork için bir çıkış tarihi açıklarken, Cardano neredeyse 3 ay içinde ilk kez 2 ABD doları sınırını aştı.

  • 12 Eylül’de tam olarak piyasaya sürülmesi planlanan Cardano’nun ana ağına yükseltme, son birkaç ay içinde yavaş yavaş uygulanan Alonzo yükseltme paketini tamamlıyor – Mavi, Beyaz ve Mor aşamalara ayrılmış -. En sonuncusu olan Alonzo Purple, bu ayın başlarında test ağı aşamasında piyasaya sürüldü ve ağın yerel para birimi olan ADA’nın 24 saat içinde %20’den fazla arttığını gördü.
  • Cuma günkü açıklama beklentisiyle, bu güçlü fiyat hareketi Pazar günü 2,20 ABD dolarına ulaşmaya devam etti – bir hafta içinde %50’nin üzerinde bir artış. Hafifçe düşmeden önceki haftaya gelindiğinde bu noktada süzülerek, basın zamanında 2,15 ABD dolarından işlem görüyordu. Faizdeki artış, Binance Coin’in neredeyse 71 milyar ABD doları olan üçüncü sıradaki pozisyonuna yakın, yaklaşık 69 milyar ABD doları ile piyasa değerine göre dördüncü en büyük madeni parayı gördü.
  • Akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan finans uygulamalarının ağlarda çalışmasına izin verir ve bu noktaya kadar büyük ölçüde Ethereum ağının alanı olmuştur ve aynı zamanda, takas edilemeyen jetonların basımı da vardır. Akıllı sözleşmelerin Cardano’ya entegrasyonu, her iki işlevi de ilk kez ana ağına getirecek. Ayrıca, ETH belirteçlerinin ağ üzerinde çalışmasına izin veren bir ERC-20 dönüştürücüyü desteklemesi planlanıyor.
  • 2015 yılında piyasaya sürülen Cardano’nun gelişimi, sırasıyla beş farklı yükseltme aşamasına yayıldı; Byron Shelley, Goguen, Basho ve Voltaire. Adını büyük düşünürlerden alan ve adını matematikçi Alonzo Church’ten alan Alonzo yükseltmesi, gelişimin Goguen aşamasını tamamlıyor.
  • Duyuru videosunda Cardano’nun dağıtım müdürü Nigel Hemsley: “İyi görünüyor. Ana ağdaki hard fork’a doğru hızla ilerliyoruz ve her şey bununla ilgili, bu kritik bir an… Hepimiz tüm bileşenlerimizin bu hard fork için güncellendiğinden emin olmak için çalışıyoruz.”

Bunları da sevebilirsiniz